Wentylacja

Górny Śląsk – Zabrze, Ruda Śląska, Gliwice

Wentylacja – warto o nią zadbać , szczególnie na etapie budowy domu.

Wentylacja to jeden z najważniejszych, a zarazem najbardziej zaniedbywanych systemów w budynku. Jej instalacja i prawidłowe użytkowanie skutkuje niższymi kosztami utrzymania domu, brakiem zawilgocenia i grzyba domowego. Choć konieczność wyposażenia domu w wentylację jest naszym obowiązkiem, często wentylacja naturalna nie spełnia funkcji. Nie zapewnia odpowiedniego dostępu do świeżego powietrza i nie usuwa tego zużytego. Za taki stan rzeczy odpowiadają najczęściej warunki zewnętrzne, warto więc we własnym zakresie zadbać o to by wentylacja służyła nam zgodnie z przeznaczeniem.

Służymy fachowym doradztwem w zakresie wentylacji. Zdajemy sobie sprawę, że nawet w dobrze izolowanym budynku nie ma dostatecznej wymiany powietrza poprzez wentylację naturalną. Nawet w słabo izolowanym budynku wymiana powietrza następuje jedynie dzięki różnicy temperatur lub różnicy ciśnień spowodowanej wiatrem.

Wentylacja czy rekuperacja?

By zachować właściwą jakości powietrza w budynku, najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła za pomocą centrali wentylacyjnej z wymiennikiem ciepła.

Taką instalację wentylacyjną wykonuje się z izolowanych rur spiro lub izolowanych węży elastycznych. Przewody rurowe mogą być prowadzone w obrębie dachu powyżej stropu, w nierozbudowanym pomieszczeniu, wewnątrz ścian, itp.

Działanie urządzenia polega na tym, że powietrze usuwane z pomieszczenia przechodzi przez wymiennik ciepła, ogrzewając powietrze dostarczane z zewnątrz budynku. Powietrze przepływa przez zestaw filtrów, dzięki czemu do pomieszczeń nie dostaje się brud i kurz. Sterowanie odbywa się za pomocą naściennego sterownika.

Warto pamiętać, że odpowiednia wentylacja mechaniczna zapewnia stałą, kontrolowaną wymianę powietrza niezależną od warunków zewnętrznych, a odzysk ciepła zapewnia realne oszczędności na ogrzewaniu.

Firma P.K. Profess świadczy kompleksowe usługi w zakresie:

– montaż nawiewników mechanicznych, automatycznych oraz higrosterowanych

– montażu mechanicznej wentylacji (rekuperacja).  W skład zestawu wchodzą: centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła, rekuperator, węże elastyczne.

Zapraszamy do współpracy inwestorów z obszarów takich jak: Zabrze, Ruda Śląska, Gliwice, Pyskowice, Tarnowskie Góry, Radzionków, Bytom, Siemianowice, Piekary Śląskie, Chorzów oraz okolice, Katowice, Dąbrowa, Będzin, Knurów, Sosnowiec, Mysłowice, Tychy, Rybnik, Kędzierzyn Koźle, Strzelce Opolskie, Lubliniec, Myszków.

Masz pytania?

© P.K. Profess Projekt i wykonanie: Inbudo.pl