Ocieplenie stropu

Górny Śląsk – Zabrze, Ruda Śląska, Gliwice

Ocieplenie stropu – kiedy jest konieczne?

Ocieplenie stropu może okazać się pożądane niezależnie od tego czy w naszym domu posiadamy poddasze użytkowe czy nie użytkowe. W przypadku poddasza nieużytkowego warto wykonać termoizolację by pomieszczeń znajdujących się poniżej nie uciekało ciepło. Do tego celu wciąż najpopularniejszym materiałem pozostaje wełna mineralna. Ocieplenie stropu powinno mieć grubość co najmniej 25 cm. Do izolacji poddaszy nieużytkowych nada się również materiał izolacyjny taki jak granulat czyli strzępki wełny skalnej. Ich główną zaletą jest to, że potrafią szczelnie wypełnić każdą szczelinę.

Jeśli chcemy ocieplić stop betonowy należy rozłożyć wełnę na całej powierzchni i zadbać o jej odpowiednią grubość, a także uważać by pokryć szczelnie cały stop betonowy. Jeśli chcemy wykorzystać płyty z wełny mineralnej i maty należy pamiętać by ułożyć je dwuwarstwowo gdyż mają zwykle grubość mniejszą niż 20cm. Wierzchnią warstwę natomiast należy folią wiatroizolacyjną. Jeśli posiadamy poddasze w pełni nie użytkowe i nie musimy liczyć się ze zmniejszeniem powierzchni warto ocieplenie stropu wykonać nawet z bardzo grubej warstwy materiału ociepleniowego. Jeżeli natomiast zamierzamy częściowo korzystać z poddasza, należałoby wykonać na ociepleniu podłogę o nośnej konstrukcji.

Ocieplanie poddasza

Ocieplenie stopu nad piwnicą lub garażem

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że strop nad piwnicą, która nie jest ogrzewana także powinien być ocieplony. Brak izolacji w pomieszczeniu nieogrzewanym bowiem znacząco zwiększa stopień utraty ciepła z ogrzewanego wnętrza. Dzięki izolacji termicznej, którą układamy od strony pomieszczenia zimniejszego, pod stropem unikniemy wykroplenia się w nim pary wodnej. Jeśli posiadamy w domu garaż sąsiadujący z ogrzewanym pomieszczeniem, zarówno strop nad nieogrzewanym garażem jak i ściana między pomieszczeniami zdecydowanie wymaga ocieplenia. Jeśli chodzi o grubość izolacji na stropie w tym przypadku, będzie ona dobrana indywidualnie w zależności od temperatury, która panuje w pomieszczeniu chłodniejszym.

Jeśli interesuje Państwa ocieplenie stropu, dachu czy poddasza zapraszamy do kontaktu. Gwarantujemy fachowe doradztwo i wysoką jakość wykonanej pracy.

Działamy na obszarach takich miast jak: Zabrze, Ruda Śląska, Gliwice, Pyskowice, Tarnowskie Góry, Radzionków, Bytom, Siemianowice, Piekary Śląskie, Chorzów oraz okolice, Katowice, Dąbrowa, Będzin, Knurów, Sosnowiec, Mysłowice, Tychy, Rybnik, Kędzierzyn Koźle, Strzelce Opolskie, Lubliniec, Myszków.

Masz pytania?

© P.K. Profess Projekt i wykonanie: Inbudo.pl