Instalacje wodne

Górny Śląsk – Zabrze, Ruda Śląska, Gliwice

Instalacje wodne – instalacja ciepłej wody użytkowej

Komfort i dostępność to podstawa przy wyposażaniu budynku w instalację ciepłej wody użytkowej. Musi jej być pod dostatkiem i musi być odpowiednio ciepła. O czym warto pamiętać przy wykonywaniu instalacji? Nasza firma służy doradztwem w tej kwestii.

Instalacje wodne

Ile ciepłej wody użytkowej potrzebujemy?

Dobowe zapotrzebowanie na c.w.u. możemy w prosty sposób oszacować biorąc pod uwagę przede wszystkim zwyczaje domowników i jej dobowe zużycie. Zazwyczaj jedna osoba zużywa na dobę od 30 do 100 l c.w.u. o temperaturze 45 stopni. Ogrzanie takiej ilości wody może stanowić dość duży wydatek. Jest to średnio 10 – 20 % energii zużywanej w całym gospodarstwie.

Systemy dostawy ciepłej wody użytkowej

By zaoszczędzić na kosztach należy dobrze przemyśleć jaki sposób przygotowania ciepłej wody wybrać dla naszego budynku, jakie instalacje wodne będą stosowne. Możemy wybrać system, który oparty jest na urządzeniach lokalnych do przygotowania ciepłej wody użytkowej lub taki oparty na urządzeniach centralnej ciepłej wody użytkowej.

Urządzenia do miejscowego podgrzewania wody – instalacje wodne w szczegółach

W obrębie lokalu, który zaopatrywany jest w ciepłą wodę możemy wybrać: termy gazowe – ogrzewają one wodę poprzez rusztowy palnik gazowy, w obrębie którego znajduje się wężownica z przepływająca zimną wodą. Wydajność urządzenia to około 4,5 litrów na minutę. Termy są urządzeniami przepływowymi; piece gazowe typu Junkers – działają one w systemie przepływowym, podobnie jak termy. Są zautomatyzowane, tzn. po otwarciu zaworu czerpalnego zostaje automatycznie otwarty zawór gazowy i samoczynne zapalanie palnika. Podgrzewacze gazowe zaopatrzone są w rury spalinowe odprowadzane do komina; podgrzewacze przepływowe elektryczne – charakteryzują się tym, że podgrzewają zimną wodę w czasie jej przepływu w wężownicy ogrzewanej grzałkami elektrycznymi. Ich wydajność to około 8 litrów na minutę; podgrzewacze elektryczne pojemnościowe. Różnią się od podgrzewaczy przepływowych tym, że mają zbiornik magazynujący ciepłą wodę. Wydajność 4-5 l na minutę przy pojemności 80-100 litrów;

Nasz firma oferuje kompleksową i profesjonalną pomoc w zmniejszeniu kosztów użytkowania ciepłej wody użytkowej. W zakresie takim jakim są instalacje wodne wyróżniamy się specjalistyczną wiedzą. Wykonujemy na najwyższym poziomie takie usługi jak:

– montaż przepływowych podgrzewaczy gazowych (junkersy)

– montaż przepływowych podgrzewaczy elektrycznych

– montaż podgrzewaczy elektrycznych pojemnościowych

– montaż wymienników c.w.u. (bojlery)

– wymiana anod magnezowych

– montaż grzałek elektrycznych

– montaż pompy ciepła na przygotowanie c.w.u.

– montaż przyłączy sieci wodnych w wewnątrz budynku

– montaż liczników wody

– równoważenie ciśnienia zasilania wody

Zapraszamy do współpracy inwestorów z obszarów takich jak: Zabrze, Ruda Śląska, Gliwice, Pyskowice, Tarnowskie Góry, Radzionków, Bytom, Siemianowice, Piekary Śląskie, Chorzów oraz okolice, Katowice, Dąbrowa, Będzin, Knurów, Sosnowiec, Mysłowice, Tychy, Rybnik, Kędzierzyn Koźle, Strzelce Opolskie, Lubliniec, Myszków.

 

Instalacje wodne dopasowane do Państwa potrzeb. Zapraszamy do kontaktu.

Masz pytania?

© P.K. Profess Projekt i wykonanie: Inbudo.pl