Centralne ogrzewanie

Górny Śląsk – Zabrze, Ruda Śląska, Gliwice

Centralne ogrzewanie – jaka instalacja c.o. w naszym domu?

Zasilanie i rodzaje instalacji c.o. – wyróżnić możemy instalację c.o. grawitacyjną oraz pompową.

W tej pierwszej woda gorąca płynie do góry, zaś zimna – o większej gęstości w dół. W domach jednorodzinnych częściej stosuje się instalację pompową inaczej zwaną ciśnieniową – z obiegiem wody wymuszonym przez pompę.

Domowe centralne ogrzewanie zasilane są najczęściej wodą ogrzewaną za pomocą kotła gazowego, olejowego lub na paliwo stałe. Ciepła woda płynie przewodami do grzejników, tam oddaje ciepło, po czym ochłodzona wraca do kotła.

Warto wiedzieć co zrobić by zachować trwałość instalacji co i jej sprawne działanie przez wiele lat. To co jest istotne to oczywiście materiały z jakich instalacja centralnego ogrzewania zostanie wykonana, sposób tego wykonania oraz inne czynniki taki jak np. jakość wody zasilającej. Przed wykonaniem inwestycji albo remontem starej należy wykonać projekt. Powinno się w nim określić przede wszystkim parametry instalacji co, jej rodzaj, trasę przebiegu, materiał, rodzaj i średnice rur.

Dzięki wykorzystaniu specjalistycznych programów komputerowych mamy możliwość wcześniejszego oszacowania kosztów zarówno materiałów jak i wykonania instalacji. Dzięki dobremu projektowi jesteśmy w stanie wybrać najbardziej ekonomiczne dla nas rozwiązanie na inwestycję w centralne ogrzewanie.

Oferujemy Państwu profesjonalne usługi podparte wieloletnim doświadczeniem w zakresie takich prac jak:

– montaż i modernizacja kotłowni gazowych

– montaż i modernizacja kotłowni na paliwa stałe

– montaż kominków z płaszczem wodnym

– montaż i modernizacja instalacji grzejnikowych

– montaż systemu ogrzewania podłogowego

– montaż pomp ciepła 

– montaż gruntowych wymienników ciepła (GWC)

– regulacja instalacji grzewczych

– chemiczne zabezpieczanie i płukanie instalacji grzewczych

Jeśli interesuje Cię ogrzewanie gazowe, centralne ogrzewanie, pompy ciepła czy jakiekolwiek inne zagadnienie związane z ogrzewaniem domu – dobrze trafiłeś! Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie instalacji systemów grzewczych.

Realizujemy prace związane z ogrzewaniem domu na terenach takich jak: Zabrze, Ruda Śląska, Gliwice, Pyskowice, Tarnowskie Góry, Radzionków, Bytom, Siemianowice, Piekary Śląskie, Chorzów oraz okolice, Katowice, Dąbrowa, Będzin, Knurów, Sosnowiec, Mysłowice, Tychy, Rybnik, Kędzierzyn Koźle, Strzelce Opolskie, Lubliniec, Myszków.

Służymy fachowym doradztwem!

Masz pytania?

© P.K. Profess Projekt i wykonanie: Inbudo.pl