Ogrzewanie podłogowe

Górny Śląsk – Zabrze, Ruda Śląska, Gliwice

Ogrzewanie podłogowe

Szczególnie w wysokich pomieszczeniach warto jest wybrać właśnie ogrzewanie podłogowe. W dzisiejszych czasach instaluje się typ ogrzewania w wielu nowych budynkach. Ważne jest by instalacja ogrzewania podłogowego była dobrze zaprojektowana, wykonana i oczywiście eksploatowana. Wszystko to zapewni utrzymanie pożądanej temperatury w pomieszczeniu.

Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki?

W wysokich mieszkaniach zdecydowanie korzystniejsze będzie ogrzewanie podłogowe. Głównie z tego względu, że powietrze ciepłe jest rzadsze (lżejsze) od zimnego, a więc się unosi. Obserwujemy to zjawisko w postaci brudu na ścianach nad grzejnikami. Dzieje się tak z powodu kurzu podnoszonego przez powietrze. Dociera ono aż pod sufit. W pomieszczeniu stosunkowo niskim nie ma większego problemu gdyż ciepłe powietrze pozostaje na odpowiedniej wysokości do ogrzewania mieszkańców. Inaczej sprawy się mają w wysokich domach i mieszkaniach. Tu by ciepło było odczuwalne, a temperatura zachowana wymagane jest intensywniejsze grzanie, a co za tym idzie dużo większe koszty.

Sposób na tanie ogrzewanie? Ogrzewanie podłogowe!

Tanie ogrzewanie nie może wykluczać się z jego jakością. A dobre ogrzewanie współcześnie to ogrzewanie, które wykorzystuje dorobek technologiczny, koszty jego eksploatacji są możliwie jak najniższe, sterowanie nim nie jest skomplikowane, a konserwacja jest prosta.

W przypadku wysokich pomieszczeń rozwiązaniem tanim będzie wykorzystanie ogrzewania podłogowego, nie powoduje ono znaczącego unoszenia się powietrza tak jak to się dzieje przy wykorzystaniu grzejników. Ogrzewanie podłogowe zapewnia najwyższą temperaturę nad podłogą, temperatura maleje wraz z wysokością. Ciepło dostarczane jest poprzez promieniowanie, nie zaś przez konwekcję. Dzięki temu najwyższa temperatura zachowana jest w strefie faktycznie użytkowanej przez domowników.

By ogrzewanie podłogowe w pełni spełniało swoją funkcję i służyło bezawaryjnie przez wiele lat należy pamiętać o tym by instalacja była szczelna, maksymalna temperatura wody nie może przekroczyć 55°C, system musi być zamknięty, zabezpieczony przeponowymi naczyniami wzbiorczymi, nie można opróżniać wody z instalacji, odpowietrzanie powinno odbywać się za pomocą indywidualnych odpowietrzników, przewody prowadzące wodę grzejną muszą być właściwej jakości (przewody z tworzyw sztucznych powinny mieć zabezpieczenie antydyfuzyjne).

Oferta P.K.Profess

Wiemy jak wiele zależy od jakości wykonania ogrzewania podłogowego, dlatego zapewniamy najwyższą jakość oferowanych przez nas usług.

Służymy fachowym doradztwem. Zapraszamy do kontaktu!

Masz pytania?

© P.K. Profess Projekt i wykonanie: Inbudo.pl